Yhteystiedot:

Y-tunnus 0426358-8

Sähköposti: info@hattulankotikirkko.fi

Pankki:

FI74 5680 7550 0475 84

Viitenumerot: Seurakuntatyö 50157
Lähetystyö 16159

RA/2022/748

Pastori:

Voitto Mäkinen

0400 186 124

voitto144@gmail.com

Evankelistat:

Vuokko Nyman

044 5313 716

Arto Hasari, motoristievankelista

044 213 1715

arto.hasari@gmail.com

Diakonit:

Kyllikki Arponeva 050 358 1210

Matti Oikari 050 523 7536

Nuorisotyön vastuuhenkilö:

Aaron Fricke 050 468 8266

Vanhimmisto:

Vanhimmiston pj Jouko Keskimaa
044 5441 391
jouko.keskimaa@gmail.com

Matti Oikari (vpj)

Voitto Mäkinen (siht.)

Seppo Kortelainen

Marko Hassinen

Aaron Fricke

Hallitus:

Hallituksen pj Jouko Keskimaa
044 5441 391
jouko. keskimaa@gmail.com

Mikko Kantakoski (vpj)

Voitto Mäkinen (siht.)

Eija Pitkänen

Arto Vanhanen

Hannu Soininen

Varajäsenet:

Kati Kortelainen

Mailis Wörlin

Rahastonhoitajat:

Päivi Kanerva

Mailis Wörlin

Isännöitsijä:

Veli Majalahti

Lähetystyö:

Mikko ja Marie-Laure Haakana

15 rue Caraca,
69520 Grigny,
France

+358 400 206025
mhaakana@hotmail.com



VAMOS-työ
Jaakko ja Marjo Hallapuro
+358 44 270 2835 (Marjo)
marjo.hallapuro@gmail.com


Raamatunkäännösinstituutti
www.rki.fi

Kansainvälinen diakonia:

Heini Sirén ja Jorma Kuitunen

yhteyshenkilö Eija Pitkänen
puh. 041 5019607
eija.pitkanen@pp6.inet.fi

Intia
yhteyshenkilö Seppo Kortelainen
seppo.j.kortelainen@gmail.com

HYVÄN TAHDON KIRPPUTORI

puh. 040 3553 432

Avoinna:

ti klo 10 - 15
ke - pe klo 13 - 17
la klo 10 - 14

Tervetuloa!